Liga 2 | Hatalmas lépés a play-off felé!

Nagyszerű játékkal, Jelena Richárd két találatával magabiztosan győztük le a Ceahlăul Piatra Neamț csapatát vasárnap délben a másodosztályú bajnokság 18. fordulójában.

Nagyszerű játékkal, Jelena Richárd két találatával magabiztosan győztük le a Ceahlăul Piatra Neamț csapatát vasárnap délben a másodosztályú bajnokság 18. fordulójában. A találkozó nagy részében emberhátrányban játszottunk Csürös Attila kiállítása miatt, ám a csapat érett, taktikus, bátor játékkal rukkolt elő, nem volt kérdéses a győztes kiléte ezen a napon.

Nagyszerű idő, szépen megtelt lelátók, valódi labdarúgó-hangulat fogadta a pályára lépő együtteseket vasárnap délben. A vendég csapatot mintegy száz híve kísérte el, míg a mieinket a szokásos lelkesedéssel űzték-hajtották a Lokálpatrióták. A mieink igyekeztek is meghálálni a biztatást, Ronai Robert már a második percben helyzetbe került, miután remekül tört be a 16-oson belülre. Fiatal játékosunkat csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégvédők, így büntetőhöz jutottunk. A 11-est Jelena Richárd végezte el, aki magabiztosan vágta a labdát a jobb alsó sarokba (1–0). Villámrajt!

A 12. percben Gyenge Szilárd mentett nagyot a kapu torkában, majd maradt lent rövid ideig miután ütközött az egyik vendégjátékossal. A 13. minutumban Jebari duplázhatta volna meg az előnyt, bal alsóra helyezett lövésénél nagyot mentett Krell, a vendégek hálóőre. Az első negyed óra végén sajnálatos módon Babati Benjamint kellett letámogatni a pályáról, aki nem tudta folytatni a játékot, miután rúgást kapott a térdére. A magyarországi játékos helyét Francisco Anderson foglalta el a középpályán. Öt perc múlva villant brazil játékosunk! A jobb oldalon remekül vett át egy labdát és játszotta magát tisztára, átadása remek helyzetben találta Jelenát, aki egy cselt követően a léc alá bombázott (2–0). Felrobbant a lelátó a hazai oldalon, a nézők hálásak voltak a remek kezdésért.

A 26. percben Gyengét támadta Taraduda a tizenhatoson belül, Csürös kérte rajta számon a durvaságot, a kialakult kakaskodás nyomán mindkét játékos sárga lapot kapott. Újabb négy egységgel később Csürös egy mezőnyben elkövetett szabálytalanság nyomán megkapta a második sárga lapját is, így az első fél óra végére megfogyatkoztunk. Az emberelőnnyel nem igazán tudtak mit kezdeni a látogatók, csupán egy lesgólra futotta a félidő hajrájában tőlük.

Uraltuk a második játékrészt

A második 45 perc Jebari kimaradt lehetőségével indult, amit Anderson veszélyes meglódulása követett. Nem látszott a pályán, hogy melyik csapat játszik emberhátrányban, az FK-s fiúk magabiztosan és bátran játszottak. A 71. percben újra Anderson villant, a brazil középpályás a félpálya magasságából emelt a kissé kint álló Krell kapujára, a vendégeket csak a felső léc mentette meg az újabb találattól. A hajrához közeledve néhányszor eljutottak a vendégek is gólszerzési lehetőségig, ám vagy védőink tisztáztak önfeláldozóan, vagy az újra magabiztos teljesítménnyel előrukkoló Gyenge eszén nem tudtak túljárni a karácsonkőiek. A hosszabbítás negyedik percében Makrai hagyta ki a találkozó utolsó nagy lehetőségét, támadónk egyedül tört kapura, ám Krallba vezette a labdát.

A lefújűst követően hatalmas ünneplésben részesítette a közönség csapatunkat, amely az utolsó forduló előtt felkapaszkodott a felsőházi rájátszás mezőnyébe. Ilyés Róbert legénysége a következő hétvégén Újszenttesen zárja az alapszakaszt, ahol mindenképpen pontot kell rabolnia a felsőház eléréséhez.