Rokupa U18 | A Kupában vágott vissza a Kolozsvári U

A hétközi bajnoki találkozó után vasárnap kupamérkőzésre érkezett a Kolozsvári Universitatea Csíkszeredába. A play-off meccsen látott játékot nem tudták megismételni Demény Norbert fiai és három góllal alulmaradtak.

Rosszul indult a mérkőzés Demény Norbert legénysége számára, a Kolozsvár már a harmadik percben megszerezte a vezetést egy szögletrúgás utáni közeli találattal (0–1). A találat megfogta a hazaiakat, a félidő további vendéglehetőségeket hozott, több alkalommal kellett Simon Máténak közbeavatkoznia. László Norberték a játékrész második felében mutattak több életjelet támadásban, ám az irányzékkal gondban voltak a fiúk. A szünethez közeledve Szőke Lénárd jobb kapufa mellé szálló fejest, majd Kárándi Botond és Birtalan Tamás kaput elkerülő lövését jegyezhettük fel.

Nem kezdődött jól a második 45 perc sem, az 53. percben egy jobb oldali ellentámadás végén a bal oldalra érkező átadásból szép találatot szereztek a fekete-fehérek (0–2). Az 57. percben Bartos Eric jobb felső sarkot elkerülő lövését láthattuk. A 79. minutumban eldőlni látszott a találkozó, nagy gólt ragasztottak a vendégek Simon Máté kapujának bal felső sarkába (0–3). A 88. percben Ilie Mihai lábában maradt a szépítő találat.