Felkészülés | U18 | A szünetben még az Onești vezetett

Három góllal bizonyult jobbnak U18-as együttesünk az FC Onești elleni, szerdai edzőmeccsen. Demény Norbert tanítványai a szünetben még hátrányban voltak, majd a maguk javára fordították a találkozó állását és magabiztos győzelmet arattak.

Viharos erejű, kellemetlenül hideg szél fogadta a pályára lépő feleket szerdán kora délután. Ifjúsági ligás együttesünk több hiányzóra nem számíthatott, a keret néhány tagja a liga 2-es együttessel Törökországban edzőtáborozik. Pótlásukra az U17-es együttesből érkeztek játékosok. Így lehetőséget kapott a kapuban Nagy Krisztián, aki több nagyszerű védéssel bizonyította tehetségét. De meg kell említenünk a mérkőzés állását megfordító Kulcsár Medárd találatát, vagy Gáll Péter gólpasszát is.

A 17. percben a vendégek egy 11 méterről leadott, jól eltalált lövéssel szerezték meg a vezetést, az előnyt szünetig meg is tartották a moldvaiak. A második játékrész legelején Iordache Luca megpattanó lövése talált utat a hálóba (1–1). Fél órával a vége előtt még újra magukhoz ragadták a vezetést a látofatók, ám ezután már csak hazai találatokat jegyezhettünk fel. A 65. percben Ureche Alexandru bal oldali szögletrúgás nyomán, kapu előtti kavarodás végén, közelről talált be (3–2). A 76. percben Ilie Luca a bal oldalról lőtte ki a hosszú sarkot, majd ugyanő állította be a végeredményt a 85. percben jó kiugrás után (5–2).

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda U18 – FC Onești U18 5–2 (0–1)

Csíkszereda, Kós Károly u. műfű
Az FK gólszerzői: Iordache Luca (47.), Ureche Alexandru (65.), Kulcsár Medárd (73.), Ilie Luca (76. és 85.)
FK Csíkszereda: Nagy Krisztián – Kárándi Botond, Ureche Alexandru, Colceriu Flavius, Lázár Magor – Marosi Krisztián, Iordache Luca, Fazakas Henrik – Zelenák Dávid, Ilie Luca, Ilie Mihai Cserék: Varró Richárd, Nagy Loránd, Kulcsár Medárd, Gáll Péter Vezetőedző: Demény Norbert