Liga 2 | Idegenbeli győzelemmel zártuk az őszi idényt

Bodzavásáron zárta az őszi szezont liga 2-es csapatunk. A fiúk kitettek magukért és Jelena Richárd, valamint Pintér Bence találatával elhozták a három bajnoki pontot.

Kongó lelátók fogadták a pályára lépő csapatokat a pénteki nap egyetlen találkozóján, a bodzavásári Gloria stadionban. A mérkőzést mindkét együttes óvatos játékkal indította. Az első nagyobb gólszerzési lehetőség a hazaiak előtt adódott, a 14. percben Dumitru végzett el a 16-os bal oldali sarkától, Gyenge Szilárd a léc alól ütötte ki a labdát. Az első 25 percben többnyire a Gloria előtt adódtak lehetőségek, ám a vezetést Ilyés Róbert legénysége szerezte meg. A 26. percben Babati Benjamin indult meg jól a jobb oldalon, átadása jól találta meg Bakos Ervint a 16-oson belül, aki középre gurított, Jelena Richárd pedig mintegy tíz méterről a kapu közepébe helyezett (0–1).

A félidő hajrájához közeledve előbb Bakos Ervin hagyott ki egy ígéretes helyzetet, majd megdupláztuk az előnyünket. A jobb oldalról végezhettünk el szögletet, a hosszú oldalról visszatett labdát Kelemen Dávid fejelte le a jó ütemben érkező Pintér Bence elé, aki lendületből, állítás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot (0–2). Jelena a harmadik gólját szerezte a szezonban, míg Pintér először volt eredményes FK-színekben.

A második játékrész sem hozott lényegi változást, magabiztosan őriztük a kétgólos előnyünket és egy-egy megindulásunkban többször ott volt a gólszerzés lehetősége. A kapuban Gyenge Szilárd ismét kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, a második 45 perc során is több alkalommal avatkozott közbe remekül, kivéve a részét a győzelemből. Az eredmény ugyanis nem változott, így három bajnoki ponttal gazdagabban térhettünk haza Bodzafordulóból és a tizedik helyezésnél biztosan nem töltjük lejjebb a téli szünetet a tabellán. Az, hogy pontosan melyik helyen telelünk, függ a forduló hétvégi mérkőzéseitől is.

Ilyés Róbert csapata minden dícséretet megérdemel, hiszen az év utolsó mérkőzésén kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, magabiztosan szerezte meg a három pontot. Folytatás február 24-én, hazai pályán az FC Argeş ellen.