Elitliga U14 | Győzelem havazásban

Győzelemmel kezdte a bajnokság alapszakaszának visszavágóit U14-es, elitligás együttesünk. Fazakas Tibor fiai a Jászvásári Politehnicát gyűrték le hazai pályán, téli körülmények között.

Hóhullás fogadta a pályára lépő csapatokat szombaton délelőtt. A mérkőzés a körülmények ellenére remek iramot és színvonalas játékot hozott, mindkét csapat igyekezett szép futballt játszani. Ebből az ellenfél jött ki jobban, az első negyed óra letelte előtt egy távoli lövéssel megszerezték a vezetést a jászvásáriak. Hamar tudtunk válaszolni, Keresztes Tamás a 19. percben kitűnő fejesgóllal egyenlített. A szünetig nem változott az eredmény, bár több nagy helyzet is adódott az FK-s fiúk előtt.

A második játékrészt továbbra is sikerült kontroll alatt tartania Fazakas Tibor fiainak, ám a legnagyobb gólhelyzetek is kimaradtak. Végül a 63. percben Lukács Bence reagált jól egy kapu előtti kavarodásnál, és közeli találatával eldöntötte a mérkőzést. Így ugyanaz az eredmény született, mint szeptemberben, az első fordulóban, Jászvásáron.

A találkozó lefújása után Fazakas Tibor vezetőedző értékelt.

"Egy újabb jó képességű, erős testfelépítésű játékosokból álló moldvai csapatot fogadtunk, ahol az első pillanattól kezdve magasan letámadtuk az ellenfelet. Dicséretes a fiúk hozzáállása, kitartása, mert 0–1 után is magabiztosan építkeztünk, tudatosan alakítottunk ki gólszerzési lehetőségeket, amelyekből végül megszereztük a győzelmet jelentő két gólt".