Liga 2 | Ilyés Róbert itthon is bemutatkozik

Hazai pályán folytatjuk a Liga 2. alsóházi rájátszását, szombaton a Bukaresti Metaloglobus érkezik hozzánk. A fővárosiak ellen pozitív az eddigi mérlegünk, az alapszakaszban simán győztünk ellenük.

Áprilisi tél ide, havazás oda, az élet nem áll meg a futballpályákon, szombaton folytatódik számunkra a másodosztályú bajnokság alsóházi rájátszása. A jelenleg osztályozós helyen álló Bukaresti Metaloglobus érkezik Csíkszeredába. Ezen a találkozón mutatkozik be hazai közönség előtt Ilyés Róbert, vezetőedző. A Sepsiszentgyörgyről hazatérő szakember temesvári debütálása nem sikerült jól, a csapat hiába dolgozott ki több gólszerzési lehetőséget a múlt hétvégi mérkőzésen, 2–1 arányban alulmaradt a Poli otthonában.

A Metaloglobus 2017 óta tagja a Liga 2-es mezőnynek, legjobb eredményét a 2019/2020-as szezonban érte el, amikor a hetedik helyen zárta a pontvadászatot. (Emlékezetes, hogy ez az idény a koronavírus-járvány miatt, márciusban, a 25. forduló után félbeszakadt és az alsóházban az addig elért eredmények figyelembevételével állapították meg a végső sorrendet).

Történelmi győzelem

A két csapat másodosztályú története az említett „csonka” szezonban kezdett íródni. Újonc csapatunk, éppen a fővárosiak ellen mutatkozott be hazai pályán a Liga 2-ben. A második fordulóban lejátszott, történelmi mérkőzésen szép győzelemmel ajándékozta meg a gárda a közönséget, 3–0 állt lefújáskor az eredményjelzőn. A gólokat Hodgyai László, Eder Gonzales és Soufiane Jebari szerezték. A bukarestiek a 21. fordulóban, hazai pályán visszavágtak és hasonló arányban húzták be a decemberi meccset.

A 2020/2021-es szezon során, az egykörössé változtatott alapszakasz 9. fordulójában, Bukarestben ismét a Metaloglobus bizonyul jobbnak. A 2020 októberében lejátszott mérkőzésen Bor Dávid második percben vétett öngóljával kerültek előnybe a fővárosiak. Bara Levente találatával, negyed órával a lefújás előtt összejött az egyenlítés, ám a hajrában szerzett góllal behúzta a győzelmet a házigazda. Csapatunk ennek az idénynek a végén ünnepelhette a legjobb helyezését a másodosztályban, az ötödik helyen zártuk a bajnokságot!

A 2021/2022-es idény alapszakaszában, a 9. fordulóban ismét a Metaloglobus otthonában csaptak össze a felek. Érdekesség, hogy az 1–1-es végeredménnyel zárult összecsapáson ismét született FK-öngól, a 70. percben Csürös Attila talált be a saját kapujába. Gólunkat Gál-Andrezly Péter szerezte az 54. percben. Az alsóházi rájátszásban ismét Bukarestben nézett farkasszemet a két együttes, és megszületett az első idegenbeli FK-siker, 3–1 lett a végeredmény ide. A szeredai gólokon Jelena Richárd, Soufiane Jebari és Marvin Schieb osztoztak, a túloldalon Ovidiu Herrera volt eredményes.

Pozitív a mérleg

Legutóbbi összecsapásunkat a jelenleg futó szezon 8. fordulójában játszottuk egymás ellen. Az októberi, csíkszeredai mérkőzésen Kelemen Dávid fejesgóljával és a Kovács Lóránt által értékesített büntetővel kétgólos sikert könyvelhettünk el. Összesítésben az eddig lejátszott hat Liga 2-es találkozón háromszor győztünk, és egy döntetlen mellett kétszer kikaptunk a Metaloglobus ellen. A hat találkozó gólkülönbsége 10–7 a javunkra.

Ellenfelünk a play-out első fordulójában szabadnapos volt, a második játéknapon pedig, otthon, gólnélküli döntetlent játszott a kiesőhelyen álló Nagybányai Minaurral szemben. Jelenleg az ötödik helyet foglalják el a táblázaton a Liga 2-es play-out, A-csoportjában, hátrányuk öt pont a biztos bentmaradó helyen álló, negyedik helyezett Sellenberkkel szemben.