Felkészülés | A Sepsi OSK-t fogadták fiataljaink

A Sepsi OSK hasonló korosztályú csapatai elleni edzőmeccsel zárták pénteken délután a hetet U14-es és U15-ös, elitligás fiúcsapataink. Mindkét gárdánk győzelemmel abszolválta találkozóját.

Metsző szél fogadta a pályára lépő csapatokat az Erőss Zsolt Aréna melletti és a Kós Károly utcai műfüves pályákon. Előbbi helyszínen az U14-es együttesünk fogadta a Sepsi hasonló korú fiataljait. Fazakas Tibor legénysége gól nélküli első játékrész után két góllal jobbnak bizonyult háromszéki ellenfelénél. A hazaiak Jánosi Zsolt találatával szerezték meg a vezetést, aki Ambrus Lukács beadását váltotta gólra. Az előnyt Fazakas Gellért növelte kettőre, miután egy kipattanó labdát a kapuba emelt. A Sepsi szépítését követően Fülöp Barna egy szöglet utáni fejes góllal tett pontot a találkozó végére.

"Jó gyakorlómeccs volt, elégséges, intenzív fizikai terheléssel. A találkozó a célnak tökéletesen megfelelt" - összegzett Fazakas Tibor vezetőedző a lefújás után.

A nap másik találkozóján az Ubrankovics Zoltán vezette U15-ös fiúk 6x15 perces edzőmeccsen mérték össze az erejüket a Sepsi OSK hasonló korú fiaival. A számos cserével és taktikai kísérletezéssel tarkított mérkőzés nagy részében az FK fiataljai irányítottak, ám a gólhelyzetek kialakításával hadilábon állt a csapat. Ennek ellenére bő negyed óra játékot követően Sajgó Kristóf távoli lövésével megszereztük a vezetést. A mezőfölényünk dacára az OSK a mérkőzés második felében több alkalommal veszélyesen lódul meg ellentámadásban. Egy ilyen kontra végén sikerült egyenlíteniük a piros-fehéreknek. Hogy ne maradjon iksz az eredmény, arról Ilyés Máté gondoskodott a lefújás előtti percekben, miután a vezető találatunkhoz hasonló nagy gólt szerzett.

Ubrankovics Zoltán vezetőedző a lefújást követően értékelt honlapunknak:

"A mai 6×15 perces játék-teljesítményünk egy kicsit a kényelmes, úri futballhoz hasonlított amiben két rúgott gól, sok távoli lövés, gólhelyzetek kialakítása, ellenfél kapusának bravúrjai, egy kapott gól és a középpályánk csúnya "megfirkálása" fért bele. Az utolsó kettő komoly figyelmeztető!"

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda U14 – Sepsi OSK U14 3–1 (0–0)

Csíkszereda, Erőss Zsolt Aréna műfű
Az FK gólszerzői: Jánosi Zsolt, Fazakas Gellért, Fülöp Barna
FK Csíkszereda U14: Lukács Gergő – Hella Dániel, Nagy Dániel, Lukács Bence, László Ede – Szatmáry Gergő, Fazakas Gellért, Jánoska Krisztián - Orbán Hunor, Jánosi Zsolt, Bajkó Miklós Cserék: Ambrus Lukács, Fülöp Barna, Fülöp Ákos, Sipos Tamás, Antal Csanád Vezetőedző: Fazakas Tibor

FK Csíkszereda U15 – Sepsi OSK U15 2–1 (1–0)

Csíkszereda, Kós Károly u. műfű
Gólszerzők: Sajgó Kristóf (16.), Ilyés Máté (81.), ill. Ungureanu George (68.)
FK Csíkszereda U15: Győrfi Krisztián – Keresztes Tamás, Sajgó Kristóf, Ferencz Dávid, Bíró Artur – Prezsmer Viktor, Ilyés Máté, Máthé Apor – Bódi Lehel, Marian Robert, Bíró Botond Cserék: Szakács Tamás, Karda Hunor, Catrinoi Sebastian, Pacuraru David, Kovács Erik, Orbán Márton, Tatu Márk Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán