Liga 2│ A kiesés hideg szele…

Öt mérkőzés, egyetlen pont - ez a legfrissebb mérlegünk. Az öltözőnkben hideg szél fújdogál. A kiesés hideg szele. Akárcsak a legutóbbi bajnoki alatt a pályán. Az újabb vereséggel, a kiesési osztályozót jelentő helyhez viszonyított távolság mindössze öt pontra zsugorodott. Immáron az a kérdés: sikerül-e csapatunknak felébrednie a vészesen hosszúra nyúlt téli álmából?!

2023. március 7. Szerző: Ráduly Róbert Kálmán

Felsőházi rájátszás: Döntetlenek végjátéka

Az első hatba jutásról dönteni hivatott öt mérkőzésből négy döntetlennel végződött. Az egy pont a forduló előtt a sorsát saját kezében tudó mindhárom csapat számára elegendőnek bizonyult. Negyedikként a Dési Unirea, a surranópályán pedig a Bukaresti Dinamo 1948 SA és a Bodzavásári Gloria ért révbe. A Szlobozia és a Concordia a játéknap vesztesei. Előbbi, nemcsak a mérkőzés elején szerzett előnyét nem tudta megtartani, de a második félidőben hátrányból mentette döntetlenre a mérkőzést, utóbbi pedig a Metaloglobus kritikán aluli műgyepén maradt alul.

A felsőházba végül két bukaresti, két moldvai csapat mellett egy észak-erdélyi és egy havasalföldi csapat jutott. A feljutási joggal nem rendelkező „katonacsapaton” kívül mindannyian először kerültek be a második vonal felsőházába. Közülük a Dinamo a tavaly még az élvonalban szerepelt, Désen pedig még sohasem volt első osztályú futballcsapat.

6.Bukaresti Dinamo 1948 SA193127:18-7 pont
Megjegyzés: Pontegyenlőség esetén a közvetlen eredmény rangsorol. Bodzavásár – Dinamo 2:1, Dinamo – Szlobozia 1:0, Bodzavásár – Szlobozia 3:1.

FK Csíkszereda: irány az alsóház

Fennállásának leggyengébb tavaszi nyitányát produkáló csapatunk az alsóházban folytatja. Ott, ahol a kiesés hideg szele fújdogál. A versenykiírásnak megfelelően az alapszakaszt követően a 14-20. helyezett csapatok a helyezések szerint kettéosztva folytatják. Mindenki hat mérkőzést játszik, hármat hazai pályán és hármat idegenben. Csoportonként az utolsó kettő közvetlenül búcsúzik, hátulról a harmadikok pedig oda-vissza osztályozót játszanak.