Liga 2: Közel volt a pontszerzés

Erős szélben vette kezdetét Călărași-ban a Dunărea - FK Csíkszereda bajnoki mérkőzés, amelyre a Lokálpatrióták mintegy húsz fős szurkolótábora is elutazott.

A korábban első ligát is megjárt Duna partiak jól kezdték a találkozót és a Bawab - Rusu páros már az első percektől sok fejtörést okozott a csíki védelemnek. A 17. percben Bawab állt közel a gólszerzéshez, de Bordás hárított. A folytatásban a piros-feketék is folyamatosan felzárkóztak és előbb az argentin Bauza, a görög Intzidis, majd Palmes előtt adódott lehetőség, de sajnos minden helyzet rendre kimaradt. A 41. percben a hazaiak részéről Rusu lövését még ki tudja ütni Bordás, de a labda Honciu elé pattan, aki nem hibázik, bevágja: 1-0.

Szünet után a mieink rendre eljutnak Krell kapujáig, kiváltképp az argentin Bauza, aki a 49. percben ordító lehetőséget hagy ki, Magyari baloldali beadásáról éppen lecsúszik. A folytatásban fiatal akadémistánk Casiadi-Bakó Soma is veszélyeztet, a tizenhatos vonaláról eleresztett lövése a kapufán csattan. A 70. percben ismét a hazaiak kerülnek helyzetbe, miután Bordás hibázik és rosszul kirúgott labdájára lecsapnak a hazaiak, de szerencsére a kapusunknak sikerül visszaérni és helyrehozza tévedését. A 80. percben Palmes jól indítja a jobboldalon remek iramban érkező Majzikot, aki remekül íveli be a labdát a tizenhatosba, Pintér pedig befejeli, ott az egyenlítés: 1-1!

Az egyenlítő találat után a hazaiak megrohamozzák a csíki kaput és Palmes a gólvonalról kell mentsen. A 84. percben a frissen becserélt Antal lőhet kapura, de a nem túl erős lövését a kapus fogja. Két perc múlva Bauza-Schieb összjátékot láthatunk, de Krell kapus a helyén van. A 87. percben Bauza szerez labdát a jobboldalon és egyedül törhet kapura, de Krell jól jön ki és lábbal menteni tud, az érkező Pintér pedig átesik a földön fekvő Bauzán.

A hosszabbításban saját térfelére szorul be az FK és egy szögletet követően, Doumbia fejese a csíki kapuban landol, így a piros-feketék az utolsó pillanatban elbukják a pontszerzést.

Liga 2., 23. forduló: Dunărea Călărași - FK Csíkszereda 2:1 (1:0)

Gólszerzők: Honciu (41.), Doumbia (93.), illetve Pintér (80.).

FK Csíkszereda: Bordás - Majzik, Veres, Intzidis, Marrone, Palmes, Casiadi (Csürös 85.), Pál (Antal 76.), Pintér, Bauza, Magyari (Schieb 58.).