Liga 2 | Nagyot küzdöttünk és újra győztünk!

A Chindia elleni sikerrel tért vissza a győzelem útjára liga 2-es együttesünk szombaton. A találkozó egyetlen találatát Soufiane Jebari szerezte az első félidő hajrájában.

Remek szeptemberi végi, napsütéses időjárás és szép számú érdeklődő előtt vette kezdetét másodosztályú együttesünk újabb hazai bajnoki találkozója. A vendégeket is elkísérte egy tíz fős, lelkes drukkercsapat, így jó hangulatban indult útjára a labda a két szurkolótábor hangpárbaja közepette.

Bátran kezdett csapatunk, a második percben Vita Dániel távoli, fölé szálló kísérletével adtuk meg a meccs alaphangját, majd mezőnyjáték alakult ki a pályán viszonylag kevés eseménnyel. Jebari jobb odlali beadása szállt el a 18. percben Jelena feje fölött a vendégek kapujának előterében, majd Gyenge bravúrjának tapsolhatott a lelkes közönség. A bal felső sarokra tartó szabadrúgást hatástalanított a kezdőcsapatban újra helyet kapó hálóőr a 22. percben.

A 25. percben könnyen meg lehetett volna a vezető találatunk, azonban Nistor Ákos bal oldalról érkező beadását nem találta el jól Jebari. A 30. percben a vendégek játékosa Șerban Andrei lépett ki lesgyanús helyzetben, majd a jobb kapufa mellé helyezett, nagy lehetőség volt. A 37. percben Veres Szilárd cselezte le magát a jobb oldalon az alapvonalig, majd betört a 16-oson belülre, ahol akasztották. A játékvezető pillanatnyi hezitálást követően a büntetőpontra mutatott. A megítélt 11-eshez Jebari állt oda, középre tartó lövését először hatástalanította a vendégek kapusa, a kipattanót azonban ballal a hálóba helyezte "Szufi" (1–0). A szünet előtti pillanatokban Csürös mellé szálló fejesét és Șerban Andrei jobb kapufa melllé helyezett lövését jegyezhettük fel.

Nagy FK-helyzettel indult a második játékrész, Csürös bal oldali beadását Jelena közvetlen közelről fölé helyezte. Visszaesett a játék színvonalat, ezt azonban egyáltalán nem bántuk, hiszen a Chindia előtt sem adódtak lehetőségek, így magabiztosan őriztük minnimális előnyünket. A 65. percben Gyenge ölelt magához egy vendégpróbálkozást. Két perc elteltével Jelena rúgott balról, kissé kiszorított helyzetből zúgó kapufát.

Megnyomta az utolsó negyed órát a Chindia, ám nagyobb gólhelyzetek mégis a mieink előtt adódtak. A 73. percben Jelena lépett ki jól, ám passz helyett gyengén ellőtte a labdát, a helyére beszálló Makrai a 78. percben balról adott be, Ronai pedig a hosszú sarok mellé helyezett. A hosszabbításban még Bloj fölészálló próbálkozását és Bakos Ervin helyzetét érdemes megemlítenünk. A végén pedig jogosan zúgott a vastaps és csendült fel a székely himnusz a Lokálpatrióták soraiból, a második forduló után újra győztesen hagyhattuk el a pályát!